Skip to content

Kirsi Elina Kallio

HR-alan ja osaamisen kehittämisen moniottelija, joka viihtyy korkeakoulutuksen ja liike-elämän rajapinnalla

Kirsillä on yli 25 vuoden tutkimus- ja opetuskokemus eri yliopistoista. Tänä syksynä hän aloittaa ensimmäisenä suomalaisena HR-alan luennoitsijana Helsinki Business Schoolissa.

Kirsi johtaa perustamaansa Kasvun Katalyytti Oy:ta, joka tuottaa valmennusta, viestintää ja business coachingia sekä yksittäisten asiantuntijoihin että yritysten tarpeisiin.  Ahkerana verkostoitujana hän vastaa Henkilöstöjohdon ryhmä HENRY ry:n strategiaverkostosta ja toimii aktiivisesti Suomen Strategisen Johtamisen Seurassa (SSJS). Sosiaalisessa mediassa et voi olla törmäämättä Kirsin muuttuvaa työelämää käsitteleviin asiantuntijablogeihin ja kommentteihin.

Koulutukseltaan Kirsi on puheviestinnän alan FL (JY 2001), aikuiskasvatuksen ja kehittävän työntutkimuksen tohtoriopiskelija (HY), pedagogisesti pätevöitynyt ammatillinen opettaja (2000, JAOKK) sekä Executive Business Coach (Henley Business School 2021).

Tulevat koulutukset, vetäjänä Kirsi Elina Kallio

Blogikirjoituksissa